پارچه های ویسکوز یا ریون

پارچه های ویسکوز یا ریون

شاید به جرات بتوان گفت پارچه های ویسکوز یا ریون از انواع پارچه هایی هستند که به مشتریان بد معرفی شده اند و شاید ظلمی بزرگ به آنها در این مورد شده است. مخصوصا در سال های اخیر که تبلیغات منفی زیادی بر روی پارچه هایی با الیاف مصنوعی صورت گرفته است.

مانند پارچه های پلاستیکی که سرطان زا هستند یا پارچه هایی که رنگ های شیمیایی حاوی فلزات سنگین در آنها به کار رفته است.اما برخلاف نام فریبنده ی این پارچه ها، کاملا طبیعی و گیاهی هستند. اما دلیل اینکه آنها را مصنوعی می دانند این است که ساخت دست بشر هستند. به این صورت که پنبه یا لنین کاملا خمیر شده و بافت اولیه خود را از دست می دهند سپس به دستان توانمند انسان الیاف این پارچه ساخته می شود. چون الیاف مصنوعی با جنس طبیعی است خواصی مابین پارچه های طبیعی و مصنوعی دارد.
و در واقع با پارچه های ویسکوز می توانید خواص پارچه های مصنوعی اما طبیعی بودن پارچه های پنبه ای را احساس نمائید. اگر در تابستان از دست تابش خورشید و گرمای بی رحمانه آن خسته شدید و لباس های جنس پلاستیکی تان شما را عاصی کرده است و از کهیر و عرق جوش شدن بدنتان رنج می برید کافی است از پارچه های کدری که نوعی پارچه ویسکوز است استفاده نمائید. این پارچه علاوه بر خنکی مطبوعی که دارد در مقابل الکتریسیته ساکن نیز مقاوم است.


چاپ   ایمیل

محصولات مرتبط