متقال 2 متر عرض ترنج یزد وزن 320 گرم
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
جدید

متقال 2 متر عرض ترنج یزد وزن 320 گرم

مدقال

پارچه متقال یا مدقال یک نوع پارچه سنگین و بافته شده از پنبه است که معمولاً در تولید پوشاک مردانه به کار می‌رود. در زبان انگلیسی، برای اشاره به پارچه مدقال، واژه Fustian به کار می‌رود و عموماً برای ساخت بالشتک‌ها نیز استفاده می‌شود. مدقال یا متقال  پارچه‌ای با تراکم بالا، وزن کم و سبکی است و از خود پرز نمی‌دهد؛ بنابراین برای مصارف تمیزکاری بسیار مناسب است. با اینکه مدقال از خانواده کرباس است، اما دارای لطافت بیشتری نسبت به کرباس می‌باشد و در تماس با رطوبت و خیسی، استحکام بیشتری دارد.

استعلام قیمت عمده : 09134113052

توضیحات

مدقال

خرید مدقال

مدقال پارچه‌ای است خنک که جریان هوا در آن به خوبی انجام می‌شود و جذب رطوبت بالایی دارد؛ به همین دلیل در تولید پوشاک مردانه استفاده می‌شود. دوخت آن نیز آسان بوده و ساختار مدقال آن را برای اتوکشی آسان می‌نماید. همچنین، می‌توان انواع گوناگونی از طرح‌ها را بر روی آن استفاده کرد. پارچه مدقال نیز، مانند سایر پارچه‌های دیگر، انواعی دارد و این طبقه‌بندی بر اساس جنس مدقال است. متقال پنبه‌ای، متقال کتان و مدقال بافته شده با الیاف مصنوعی از انواع معروف و پرطرفدار در بازار هستند. مدقال پنبه‌ای کاملاً از پنبه بافته می‌شود و از نظر کیفیت بهترین نوع مدقال است.

قیمت مدقال

مدقال پنبه‌ای به این دلیل که از پنبه تولید می‌شود، به راحتی قابل اشتغال است؛ اما تولیدکنندگان این پارچه برای رفع این مشکل، از الیاف آن مواد شیمیایی خاصی اضافه می‌کنند. همچنین، در صورتی که این پارچه خیس شود، تا حد قابل توجهی مقاوم و محکم می‌شود. مدقال کتان نسبت به مدقال پنبه‌ای مقاومت بالاتری دارد، اما اگر کشیده شود، به همان حالت باقی خواهد ماند. مدقال کتان از پارچه‌های مورد علاقه هنرمندان به شمار می‌رود و با نام پارچه خام قلمکاری یا پارچه خام نقاشی نیز شناخته می‌شود. در تولید مدقال مصنوعی، از مواد پلی‌استری و نایلون در کنار مدقال طبیعی استفاده شده است. این نوع مدقال به راحتی دچار پوسیدگی نمی‌شود و در برابر نفوذ آب مقاوم است.

مشخصات
chat نظرات (0)