متقال 2 متر عرض وزن 190 گرم
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
جدید

متقال 2 متر عرض وزن 190 گرم

پارچه متقال

پارچه متقال یک نوع پارچه سنگین است که از پنبه بافته می‌شود و در زبان انگلیسی به نام Fustian Cloth شناخته می‌شود.  پارچه متقال عموماً در تولید پوشاک مردانه استفاده می‌شود و اغلب در ساخت بالشتک‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. متقال دارای تراکم بالا، وزن کم و سبکی است و به راحتی پرز نمی‌دهد، بنابراین برای مصارف تمیزکاری بسیار مناسب است. با اینکه متقال جزو خانواده کرباس است، اما لطافت بیشتری نسبت به کرباس دارد و در تماس با رطوبت و خیسی استحکام بیشتری دارد.

استعلام قیمت عمده : 09134113052

توضیحات

پارچه متقال

خرید پارچه متقال

مزیت دیگر متقال این است که خنک است و جریان هوا به خوبی در آن صورت می‌گیرد، همچنین دارای جذب رطوبت بالا است؛ به همین دلیل در تولید پوشاک مردانه استفاده می‌شود. دوخت آن نیز آسان است و ساختار متقال آن را برای اتوکشی آسان می‌کند. همچنین، متقال قابلیت پذیرفتن انواع طرح‌ها را دارد. متقال انواع مختلفی دارد که بر اساس جنس آن دسته‌بندی می‌شود. متقال پنبه‌ای، متقال کتان و متقال بافته شده با الیاف مصنوعی از جمله انواع محبوب و پرطرفدار در بازار هستند. متقال پنبه‌ای کاملاً از پنبه بافته می‌شود و بهترین نوع متقال به لحاظ کیفیت است.

قیمت پارچه متقال

با اینکه متقال پنبه ای قابل اشتعال آست، اما تولیدکنندگان این پارچه برای رفع مشکلات آن، از مواد شیمیایی خاصی در الیاف استفاده می‌کنند تا طبیعت پنبه‌ای آن اضافه می‌کنند. همچنین در صورت خیس شدن، متقال پنبه‌ای به طور قابل توجهی مقاوم و محکم می‌شود. متقال کتان نسبت به متقال پنبه‌ای مقاومت بالاتری دارد، اما اگر کشیده شود، به حالت اولیه بر نمی‌گردد. متقال کتان از پارچه‌های مورد علاقه هنرمندان است و به عنوان "پارچه خام قلم‌کاری" یا "پارچه خام نقاشی" نیز شناخته می‌شود. در تولید متقال مصنوعی، از مواد پلی‌استر و نایلون در کنار متقال طبیعی استفاده می‌شود. این نوع متقال به راحتی تحلیل نمی رود و مقاوم در برابر نفوذ آب است.

مشخصات
chat نظرات (0)