متقال پر گیر یا ماهوت نوین عرض 90
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
جدید

متقال پر گیر یا ماهوت نوین عرض 90

متقال

پارچه متقال که در انگلیسی با نام Fustian Cloth شناخته می شود، یک نوع پارچه سنگین و بافته شده از پنبه می باشد که معمولاً از آن برای تولید پوشاک مردانه استفاده می کنند. در زبان انگلیسی برای اشاره به پارچه متقال، واژه Fustian به کار برده می شو و عموماً برای ساخت بالشتک ها هم استفاده می شده است. متقال پارچه‌ای است با تراکم بالا ولی کم وزن و سبک می باشد و از خود پرز نمی‌دهد، بنابراین برای مصارف تمیز کاری مناسب است. با اینکه متقال از خانواده کرباس است، ولی لطافت بیشتری نسبت به کرباس دارد. متقال محکم و مقاوم است و در تماس با رطوبت و خیسی، استحکام بیشتری خواهد داشت.

استعلام قیمت عمده : 09134113052

توضیحات

متقال

خرید متقال

متقال پارچه ای است خنک، جریان هوا در آن به خوبی انجام شده و جذب رطوبت بالایی دارد، به همین دلیل در تولید پوشاک مردانه بکار می رود. دوخت آن راحت بوده و ساختار متقال آن را برای اتوکشی آسان می نماید. همچنین انواع گوناگونی طرح را می توان بر روی آن بکار بست. پارچه متقال نیز مانند پارچه های دیگر، انواعی دارد و این طبقه بندی بر اساس جنس متقال می باشد. متقال پنبه ای، کتان و متقال بافته شده با الیاف مصنوعی از انواع معروف و پرطرفدار بازار هستند.  متقال پنبه به طور کامل از پنبه بافته می شود و از نظر کیفیت بهترین نوع متقال می باشد.

قیمت متقال

متقال پنبه ای به این دلیل که از پنبه تولید شده، به راحتی قابل اشتغال است؛ اما تولید کنندگان این پارچه برای رفع این مشکل، به الیاف آن مواد شیمیایی خاصی اضافه می کنند. همچنین در صورتی که این پارچه خیس شود، تا حد قابل توجهی مقاوم و محکم می شود. متقال کتان نسبت به متقال پنبه مقاومت بالاتری دارد اما اگر کشیده شود به همان حالت باقی خواهد ماند. متقال کتان از پارچه های مورد علاقه هنرمندان به شمار می رود و با نام پارچه خام قلم کاری یا پارچه خام نقاشی نیز شناخته می شود. در تولید متقال مصنوعی از مواد پلی استری و نایلون در کنار متقال طبیعی استفاده شده است. این نوع متقال به راحتی دچار پوسیدگی نمی شود و در برابر نفوذ آب مقاوم است.

مشخصات
نوین
chat نظرات (0)